Aktualności

III Zjazd Akademii Dziecięcej - 10 edycja

Wzbudzamy ciekawość i wszechstronne zainteresowanie światem. Na grudniowym zjeździe było o wojownikach, języku tureckim i symetrii w przyrodzie.

II Zjazd Akademii Dziecięcej - 10 edycja

Czy robot i małż mają coś ze sobą wspólnego? Odpowiedź na to pytanie z całą pewnością znają studenci Akademii Dziecięcej PWSZ Elblągu. W minioną sobotę (23 listopada) dzieci wzięły udział w wykładzie oraz zajęciach laboratoryjnych.

Inauguracja Akademii Dziecięcej 2019/20

W minioną sobotę (26 października) uroczyste ślubowanie złożyli studenci Akademii Dziecięcej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Podczas Jubileuszowej X Inauguracji ponad 100 dzieci otrzymała indeksy oraz wysłuchała hymnu akademickiego „Gaudeamus Igitur”.

VI Kongres Uniwersytetów Dziecięcych w SGH

6 czerwca 2019r. odbył się w SGH w Warszawie VI Kongres Uniwersytetów Dziecięcych. W Kongresie uczestniczyła Stanisława Szuksta, pełnomocnik Rektora ds. Akademii Dziecięcej.

Zapisy na kolejną edycję rozpoczęte!

6 maja rozpoczęły się zapisy dzieci do udziału w X edycji Akademii Dziecięcej. Opłata za udział dziecka we wszystkich zajęciach wynosi 300 zł (w cenie wliczona jest koszulka).

VII Zjazd Akademii Dziecięcej 2018/2019

13 kwietnia 2019 roku w murach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu po raz kolejny spotkali się studenci Akademii Dziecięcej.

VI Zjazd Akademii Dziecięcej 2018/2019

W sobotę w salach wykładowych i laboratoriach studenci Akademii Dziecięcej łamali głowy nad zagadkami matematycznymi, bawili się światłem oraz poznali historię ziemi elbląskiej.

V Zjazd Akademii Dziecięcej 2018/2019

W minioną sobotę zainaugurowaliśmy semestr letni Akademii Dziecięcej. Lutowe spotkanie otworzyło przed młodymi studentami drzwi do trzech różnych światów.

IV Zjazd Akademii Dziecięcej 2018/2019

Rejestrowali stereogramy, badali ślady daktyloskopijne oraz łączyli bazę glicerynową z olejem kokosowym. Wszystkim tym zadaniom bez problemu sprostali studenci Akademii Dziecięcej PWSZ w Elblągu.

III Zjazd Akademii Dziecięcej 2018/2019

W miłej, przedświątecznej atmosferze upłynął III zjazd Akademii Dziecięcej przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. 15 grudnia br. tradycyjnie dzieci wzięły udział w wykładzie oraz dwóch warsztatach.

II Zjazd Akademii Dziecięcej - 9 edycja

Złudzenia optyczne ( iluzje) płatały figle, kraby okazały się bardzo fascynujące a Dywan Sierpińskiego nie tak trudny do "utkania".

Inauguracja Akademii Dziecięcej 2018/19

Blisko stu małych studentów z Elbląga i okolic złożyło ślubowanie i otrzymało indeksy. Opiekę nad nimi objęło 15 wolontariuszy – studentów Instytutu Pedagogiczno-Językowego.

VIII Zjazd Akademii Dziecięcej

Za nami kolejny zjazd Akademii Dziecięcej. 19 maja br. mali żacy wysłuchali koncertu fletowego, obcowali z robotami oraz zaprzyjaźnili się z psami szkolonymi do Kynoterapii .

Zapisy na IX edycję Akademii Dziecięcej

7 maja rozpoczęły się zapisy dzieci na IX edycję Akademii Dziecięcej. Opłata za udział dziecka we wszystkich zajęciach wynosi 300 zł (w cenie wliczona jest koszulka). W Akademii Dziecięcej moga wziać udział dzieci w wieku 6-9 lat.

VII Zjazd Akademii Dziecięcej 2017/2018

Podczas VII zjazdu Akademii Dziecięcej dzieci wybrały się w niesamowitą podróż do gwiazd, rozszyfrowały tajemnicę prądu elektrycznego oraz wcieliły się w rolę budowlańców.

VI Zjazd Akademii Dziecięcej

Tym razem dla żaków przygotowano bardzo intrygujący i ciekawy wykład pt. „Prawda czy fałsz”. W dniu tym, dzieci wzięły również udział w dwóch warsztatach: „Z biegiem Wisły” i „GeoGebra”.

Zapisy od 7 maja